باتری لپ تاپ اچ پی

باتری لپ تاپ اچ پی

باتری لپ تاپ اچ پی

باتری لپ تاپ اچ پی

باتری لپ تاپ اچ پی

اسم خراب شدن یا تعویض باتری لپ تاپ می‌آید، ترسی در وجود آدم شکل می‌گیرد. لپ تاپ بدون باتری هیچ ارزشی ندارد. البته می‌توان با اتصال مستقیم به برق با آن کار کرد؛ اما باید گفت که لپ تاپ یک دستگاه قابل حمل است و همه جا هم برق نیست. حالا اگر خراب شود، دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد.

باتری لپ تاپ اچ پی یا هر برند دیگری جزو یکی از مهم‌ترین قطعات این دستگاه است. قطعه‌ای که برندهای سازنده لپ تاپ در ساخت یک مدل باکیفیت آن با هم رقابت دارند. حتی اگر برندی در مدل‌های جدید خود خیلی تغییراتی به وجود نیاورد؛ اما سعی می‌کند تا توجه ویژه‌ای به باتری داشته باشد. حرفه‌ای‌ترین لپ تاپ در صورت داشتن باتری نامناسب در عمل ارزش خود را از دست خواهد داد.

حالا همه این‌ها و اهمیت آن به یک طرف، بحث خرید و تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی هم در یک طرف قضیه قرار دارد. اول از همه در صورت خرابی خیلی مهم است که باتری در مکان معتبر و نمایندگی زیر نظر کارشناسان باتجربه مورد بررسی و عیب‌یابی قرار بگیرد. دوم اینکه در صورت خرید هم حتماً نمونه اورجینال و اصلی آن باشد. شما باید باتری لپ تاپ اچ پی را بشناسید. باید بدانید که چه زمانی باید تعمیر یا عوض شود و از همه مهم‌تر اینکه چگونه از آن محافظت کنید.

انواع باتری لپ تاپ اچ پی

باتری لپ تاپ hp

باتری لپ تاپ hp

باتری‌های لپ تاپ اچ پی به ۴ دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • باتری‌های لیتیوم یون که رایج‌ترین نوع هستند. این نوع باتری‌ها با اینکه دارای طول عمر مشخصی هستند؛ اما باید گفت که در صورت استفاده نشدن، کم کم قابلیت خود را از دست خواهند داد.
 • باتری‌های نیکل کادمیوم که دیگر وجود ندارند و به عبارتی از رده خارج شده‌اند. این نوع را شاید بتوان در مدل‌های قدیمی لپ تاپ اچ پی پیدا کرد.
 • باتری نیکل متال هیدرید که دارای ظرفیت بیشتری هستند. البته هم باید گفت که باید در زمان بیشتری هم برای شارژ بمانند.
 • باتری‌های لیتیوم پلمیری یکی از بهترین مدل‌ها هستند. این نوع عمر طولانی‌تر داشته و نسبت به بقیه از ایمنی بالا و وزن پایین‌تری برخوردار هستند. همچنین نیاز نیست که حتماً آن را ۱۰۰% شارژ کنید. حتماً امکان شارژ آن با USB هم وجود دارد. البته به مدل آن بستگی دارد.

روش‌های جلوگیری از خراب شدن باتری

باتری لپ تاپ hp

باتری لپ تاپ hp

باتری لپ تاپ اچ پی و دیگر برندها دارای طول عمر مشخصی هستند. به هر حال وقتی به سر حد خود برسند، دیگر چاره‌ای جز تعویض نیست؛ اما روش‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید با آن‌ها سرعت خراب شدن باتری را کم کنید.

 • دور کردن لپ تاپ از گرما
 • جلوگیری صفر نشدن عمر شارژ باتری
 • وصل نکردن لوازم جانبی نیازمند به باتری برای کار کردن
 • به روزرسانی نرم افزارها و حذف برنامه‌های مخرب
 • بستن برنامه‌های فعال
 • استفاده از حالت Hibernate به جای Sleep
 • کاهش نور پس زمینه یا قرار دادن آن در حالت خودکار
 • غیرفعال کردن برنامه‌های فعال به صورت اتوماتیک
 • استفاده از برق مستقیم به جای باتری (حتماً از محافظ استفاده شود)
 • تعمیر آن در سریع‌ترین زمان ممکن و مشاهده اولین علامت خراب شدن
 • استفاده از کابل‌های اورجینال

زمان تعویض باتری لپ تاپ HP

همانطور که در بالا نوشتیم، باتری هم دارای طول عمر مشخصی است. در حقیقت تمامی دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی دارای طول عمر مشخصی هستند که بعد از آن کم کم کارکرد خود را از دست خواهند کرد. باتری هم این قضیه مستثنا نیست. نکته مهم اینکه خود لپ تاپ به شما در خصوص کاهش طول عمر باتری علامت‌هایی نشان خواهد داد. زمانی که دیگر باتری مانند اوایل روشن نمی‌تواند؛ برای مثال در هنگام می‌توانید با یک باتری تا ۴ ساعت از آن استفاده کنید؛ اما حالا خیلی کمتر شده است. همچنین همیشه پیغام‌هایی از کاهش طول عمر باتری دستگاه خود دریافت می‌کنید، نشاندهنده تمام شدن آن است. بعضی باتری‌ها هم تا حدی خراب می‌شوند که دیگر قابل استفاده نخواهند بود؛ یعنی اصلاً دستگاه با باتری هم روشن نمی‌شود. اگر اجازه بدهید که این زمان خیلی طولانی شود، چاره‌ای جز تعویض وجود ندارد؛ اما اگر در همان اول علامت‌ها را مشاهده کنید، شاید بتوانید آن را تعمیر کنید.

به هر حال باید بدانید که باتری لپ تاپ HP همیشه تا آخرین لحظه بهترین کارکرد خود را به نمایش خواهد گذاشت

تعویض یا تعمیر باتری لپ تاپ HP

باید گفت که هیچ چیزی مهم‌تر از تعمیر تخصصی باتری لپ تاپ اچ پی اهمیت ندارد. باتری‌ها دستگاه کوچک خیلی حساسی هستند که یک مشکل کوچک در آن می‌تواند روی عملکرد کلی لپ تاپ اثر منفی بگذارد. برای همین خیلی مهم است که حتماً آن را به یک متخصص برای تعمیرات بسپارید. البته باید گفت که تعمیر باتری در بیشتر مواقع کارساز نیست و باید به دنبال خرید یک مدل جدید بروید. خرید باتری اورجینال هم اهمیت زیادی دارد. استفاده از نمونه‌های فیک و دست دوم یعنی اینکه شما برای دستگاه خود یک قاتل اجیر کرده‌اید. مشکلات باتری روی تک تک اجزا به ویژه مادربرد تأثیرگذار خواهد بود.

در صورت نیاز به تعمیر یا خرید باتری لپ تاپ اچ پی فقط کافی است تا با نمایندگی فروش محصولات و لوازم جانبی کامپیوتر تماس بگیرید. مزیت‌های این نمایندگی اچ پی شامل موارد زیر است:

 • تعمیر تخصصی باتری
 • فروش نمونه‌های اورجینال و متناسب با دستگاه
 • تست و عیب‌یابی قطعات با به روزترین تجهیزات
 • تعمیر تخصصی زیر نظر کارشناسان مجرب
 • فروش باتری اصلی برای دستگاه‌های مناسب

این نکته مهم را در هنگام خرید باتری لپ تاپ اچ پی در نظر بگیرید: باید مدل باتری حتماً با مدل لپ تاپ سازگاری داشته باشد. باتری‌ها انواع مختلفی دارند. استفاده از یک مدل اشتباه می‌تواند باعث مشکل در دستگاه شما شود. همچنین از همه مهم‌تر اینکه حتماً نیاز خود را بررسی کنید. اگر ساعت زیادی را از دستگاه استفاده می‌کنید، پس خیلی خوب است که حتماً به سراغ یک نمونه سه سلولی بروید.

 

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 3.2]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>